Serwis Sport
Data: 2013-10-08 | wyświetlenia: 6449
Czerwono – zieloni czy zielono – niebiescy? Znicz Biała Piska, a może Śniardwy Orzysz? Która z tych ekip rządzi w powiecie piskim? Z wojewódzkiego punktu widzenia palmę pierwszeństwa dzierżą podopieczni Ireneusza Piwko, którzy w maju awansowali do półfinału Pucharu „Tysiąca Jezior”, a miesiąc później zdobyli wicemistrzostwo IV ligi. Na lokalnym podwórku dominuje jednak zespół Aleksandra Lipowskiego, który wywalczył mistrzostwo A – klasy kosztem MKS-u Ruciane – Nida, następnie wyeliminował z walki o puchar świeżo upieczonego III – ligowca, by wreszcie w minioną sobotę zdeklasować na wyjeździe Mazura Pisz.
Data: 2013-10-01 | wyświetlenia: 3442
Bez Radosława Laszkowskiego, Piotra Talagi, Daniela Wojtkowskiego, Piotra Kowalczyka i Pawła Dymińskiego przystąpiły orzyskie Śniardwy do sobotniego pojedynku z Orlętami Reszel. Pierwszy z wymienionych zawodników pauzował za cztery żółte kartki, trzej ostatni leczyli kontuzje, natomiast kapitan zielono – niebieskich nie mógł zagrać z powodów osobistych. Absencja czołowych graczy kosztowała podopiecznych Aleksandra Lipowskiego utratę dwóch punktów.
Data: 2013-10-01 | wyświetlenia: 3254
Jan Skulmowski, Paweł Grabowski oraz załoga Tobiasz Wiśniewski/Zuzanna Zachłowska– tak wygląda lista zwycięzców sobotnich regat o Mistrzostwo Powiatowego Ośrodka Sportowego i Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego, które rozegrano na wodach Jeziora Roś.
Data: 2013-09-27 | wyświetlenia: 5648
Tylko Śniardwy Orzysz pomyślnie przebrnęły przez 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Aleksandra Lipowskiego awansowali do dalszej rundy kosztem rywala zza miedzy – Znicza Biała Piska. Sensacją zapachniało również w Rucianem – Nidzie, gdzie MKS przez dziewięćdziesiąt minut dzielnie walczył z III – ligowym Płomieniem Ełk. Niestety, ostatnie słowo należało do gości, którzy w dogrywce zadali ekipie Wojciecha Sieruty trzy trafienia. Dogrywki nie było w przegranym przez Mazura Pisz starciu z Granicą Kętrzyn.
Data: 2013-09-24 | wyświetlenia: 2924
Zapowiadane jako hit 9. kolejki spotkań V ligi starcie wicelidera z trzecią drużyną tabeli okazało się jednostronnym widowiskiem. Polonia Lidzbark Warmiński nie wykorzystała szansy na odniesienie szóstego zwycięstwa w tym sezonie, i uległa przed własną publicznością Śniardwom Orzysz 0:5. Na „piątkę” zagrała również skuteczna w kontratakach i groźna we stałych fragmentach gry Warmia Olsztyn. O sile ofensywnej podopiecznych Janusza Czerniewicza boleśnie przekonał się Mazur Pisz, który wbił wyżej notowanym rywalom dwa trafienia.
Data: 2013-09-17 | wyświetlenia: 2208
Położone między Olsztynkiem, a Olsztynem Gągławki były celem niedzielnej wyprawy piłkarzy Mazura Pisz. Czerwono – zielono – niebiescy wyruszyli w ponad 110 km podróż z mocnym postanowieniem odniesienia trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Ostatni raz podopieczni Adama Ożarowskiego świętowali zdobycie kompletu punktów 24 sierpnia, po wygranym 1:0 pojedynku z Granicą Bezledy.
Data: 2013-09-10 | wyświetlenia: 2795
Co łączy Ireneusza Piwko, Mateusz Butkiewicza i Przemysława Masłowskiego? Cała trójka w przeszłości broniła barw Warmii Grajewo, a w minioną sobotę dołożyła cegiełkę do kolejnego zwycięstwa Znicza Biała Piska. Czerwono – zieloni wygrali z podopiecznymi Marcina Strzelińskiego 2:1. Na pozycję wicelidera, po zwycięstwie 4:1 nad Błękitnymi Pasym, powróciły orzyskie Śniardwy, natomiast MKS Ruciane – Nida zremisował, wydawałoby się, wygrany mecz. Rewelacyjny w pierwszej połowie Mazur Pisz, w drugiej odsłonie spuścił nieco z tonu, co przypłacił porażką 1:3 z Czarnymi Olecko.
Data: 2013-09-03 | wyświetlenia: 3021
Niespełna dwa lata temu Sokół Ostróda awansował kosztem Znicza Biała Piska do IV ligi. Trzy dni temu zespół Ireneusza Piwko odpłacił się podopiecznym Wojciecha Tarnowskiego pięknym za nadobne. Dzięki bramce Pawła Adamca zgarnął komplet punktów, co pozwoliło mu zbliżyć się do środkowej części tabeli. Orzyskie Śniardwy wyjechały do Biskupca z nadzieją wygranej z tamtejszą Tęczą, jednak musieli zadowolić się remisem 2:2. Grający w kratkę Mazur Pisz uległ na wyjeździe Wilczkowi Wilkowo 1:2, z kolei walczący o mistrzostwo A – klasy MKS Ruciane – Nida pokonał Mrągovię II Mrągowo 3:0.
Data: 2013-08-30 | wyświetlenia: 3096
To nie tak miało być. Śniardwy Orzysz miały pokonać Warmię Olsztyn, Znicz Biała Piska marzył o zwycięstwie z LZS-em Narewka, natomiast Mazur Pisz jechał po trzy punkty do Jezioran. Niestety, z tych planów nic nie wyszło. Na szczęście czerwono – zielono – niebiescy wyładowali swoją sportową złość na Granicy Bezledy, podopieczni Aleksandra Lipowskiego pokonali na wyjeździe innego beniaminka V ligi - Fortunę Dorotowo Gągławki. Jedynie zespół Ireneusza Piwko w przeciągu trzech dni nie poznał smaku wygranej, ponieważ przegrał przedwczoraj 0:2 ze Startem Działdowo.
Data: 2013-08-19 | wyświetlenia: 3006
Nie mocnych na orzyskie Śniardwy. Rewelacyjny beniaminek nie zwalnia tempa w wyścigu o mistrzostwo V ligi. Zielono – niebiescy w odstępie zaledwie trzech dni odprawili z kwitkiem Wilczka Wilkowo i Czarnych Olecko. Prawdziwą drogę z piekła do nieba przeszli piłkarze Mazura Pisz, którzy po 19 minutach sobotniego pojedynku przegrywali z Kłobukiem Mikołajki 0:2. Na szczęście zespół Adama Ożarowskiego podniósł się z kolan, przejął inicjatywę na boisku, dzięki czemu odprawił gości z bagażem sześciu goli. Tego samego dnia Znicz Biała Piska przywiózł komplet punktów z wyjazdowego pojedynku z Promieniem Mońki.
Data: 2013-08-13 | wyświetlenia: 3044
Prawdziwe wejście smoka zaliczyły, powracające po trzynastu latach tułaczki po boiskach A i B – klasy, Śniardwy Orzysz. Beniaminek V ligi odprawił Granicę Bezledy z bagażem czterech goli i został nowym liderem tabeli. Nieco gorzej wypadła inauguracja nowego sezonu w Piszu, gdzie Mazur uległ 1:2 Łynie Sępopol. Obite opady deszczu przesunęły w czasie debiut Znicza Biała Piska na trzecioligowych salonach.
Data: 2013-08-07 | wyświetlenia: 4689
Podobno prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, lecz po tym jak kończy. Na styczniowym spotkaniu sprawozdawczo – wyborczym ówczesny prezes Mazura Pisz Andrzej Drewnik zapowiadał rezygnację z zajmowanej funkcji. Zgodnie ze złożoną ustnie deklaracją abdykacja zarządu miała nastąpić w czerwcu, jednak panowanie dotychczasowych władz klubu zakończyło się dopiero w miniony wtorek. Trzy dni później nowym sternikiem Mazura Pisz został Wiesław Krzyżański, natomiast funkcję wiceprezesa objął Krzysztof Czerwiński.
Data: 2013-07-23 | wyświetlenia: 2075
Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżywają działacze i sympatycy Piłeczki I Pisz. Jeszcze w kwietniu, po wygraniu decydującego o awansie do II ligi, meczu z Olimpem Kętrzyn strzelały korki od szampana. Piękny sen i ambitne plany na przyszłość zweryfikowało życie oraz zbyt niski budżet. Kłopoty organizacyjno – kadrowe zrodziły pytania o dalszą przyszłość klubu i jej ewentualne występy w II lidze tenisa stołowego.
Data: 2013-07-21 | wyświetlenia: 2485
Chociaż wakacje w pełni, a pogoda bardziej sprzyja plażowaniu niż grze na zielonej murawie, piłkarze w pocie czoła szlifują formę przed inauguracją nowego sezonu ligowego. W tym samym czasie działacze pracują nad wzmocnieniami kadrowymi, a trenerzy ustalają plan sparingów. Każdej z czterech drużyn powiatu piskiego przyświeca inny cel.
Data: 2013-05-27 | wyświetlenia: 4325
Sympatycy Vęgorii Węgorzewo mieli nie tęgie miny po sobotnim pojedynku ze Zniczem Biała Piska. Wicelider IV ligi nie miał litości dla gospodarzy, aplikując dziesiątej drużynie tabeli aż osiem goli. Pierwszoplanową postacią zespołu prowadzonego przez Ireneusza Piwko okazał się autor hat –tricka Karol Janik.
Data: 2013-05-21 | wyświetlenia: 3197
To ostatni moment na przebudzenie Mazura Pisz. Jeśli podopieczni Zbigniewa Augustyńskiego nie przywiozą kompletu punktów z Jedwabna, wraz ze swoim najbliższym przeciwnikiem – Zrywem, zagrają w A – klasie. Takiego problemu nie mają piłkarze Granicy Bezledy, którzy w minioną sobotę przetrzymali napór niebiesko – czerwono – zielonych, a następnie przeprowadzili zabójczą kontrę.
Data: 2013-05-14 | wyświetlenia: 3975
Piękno sportu polega m.in. na jego nieprzewidywalności i niesamowitych zwrotach akcji. W związku z tym łatwo z przysłowiowego „zera” zmienić się w bohatera. Jednocześnie w banalny sposób można pożegnać się z upragnionym pucharem. Tak było w przypadku Asa Mrągowo, który do sobotniego przedpołudnia zasiadał na fotelu lidera Piskiej Ligi Koszykówki.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione